Dzisiaj jest: 10.7.2020, imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa

O Nas

instalpoland.pl
 Platforma branżowa.

Platforma INSTAL Poland to projekt usług, których celem jest działanie na rzecz wsparcia interesów gospodarczych jej członków oraz promocja i rozwoj sektora technologii instalacyjnych w Polsce, a w tym tworzenie wartościowych długofalowych relacji biznesowych.
 

Koncepcja Platformy Branżowej, ma związek z wdrażaniem strategii, która zakłada koncentrację wysiłków i zasobów na określonej  specjalizacji gospodarczej. Dążymy do tego, aby Platforma internetowa INSTAL Poland jako skupisko podmiotów gospodarczych o jednolitej i/lub komplementarnej specjalizacji branżowej  mogła wnieść swój wkład i odegrać swoją rolę w kontekście założeń inteligentnych specjalizacji.


 

Czym jest Platforma?

Platforma jest wsparciem polskiego sektora technologii instalacyjnych na rynkach: krajowym oraz międzynarodowym. Została przygotowana jako baza podmiotów do wykorzystania w komunikacji B2B i B2C. To specjalistyczne skupisko branżowe, które w usystematyzowany sposób integruje zasoby zawierające informację teleadresową oraz szczegółowy zakres i profil prowadzonej działalności firm, oferujących: produkty, technologię, usługi dla szerokiego rynku odbiorców oraz rozwiązania problemów z nimi związanych.

Klasyfikacja Branżowa z podziałem na kategorie jest fundamentalną strukturą Platformy i stara się objąć wszystkie obszary działalności w sektorze technologii instalacyjnych. Jest jednym z najbardziej wszechstronnych systemów klasyfikacji w Polsce. Podzielona jest na 18 kategorii głównych oraz 311 podkategorii.


 

Cele pośrednie i bezpośrednie projektu.

 Główne cele realizowane przez Platformę to:
 • skupić i usystematyzować  w jednym miejscu specjalistyczną bazę  podmiotów funkcjonujących w Polsce w szeroko pojętej branży instalacyjnej według specyfikacji, odpowiadającej kategoriom branżowym.
 • upowszechnić oraz pomóc w wymianie informacji o wzajemnym współistnieniu, co z kolei mogłoby zaowocować nawiązaniem współpracy,
 • stworzyć Platformę mającej na celu promocję w kraju i za granicą gałęzi polskiego przemysłu, jakim jest sektor  technologii instalacyjnych,
 • organizować stoiska informacyjno-promocyjne na wybranych branżowych targach i konferencjach w Polsce i za granicą

Platforma zakłada wdrażanie założonych koncepcji marketingowych w strefie interaktywnej oraz materiałów drukowanych. Odbywaś się to ma za wykorzystaniem narzędzi z zakresu:

 • SEO/SEM - pozycjonowanie strony, marketing w wyszukiwarkach,
 • mediów społecznościowych - sworzenie grup branżowych na FB,
 • marketingu szeptanego,
 • działań Public Relations PR,
 • monitorowania marek w sieci,
 • drukowanych katalogów promocyjnych,
 • obecności na targach branżowych w kraju i za granicąDla kogo?

Platforma to alternatywa dla firmowych stron internetowych lub jako ich uzupełnienie, jak również odpowiedź na potrzeby użytkowników rozpoczynających poszukiwaniu kluczowych informacji w sieci. Platforma jest otwarta dla producentów i dystrybutorów materiałów instalacyjnych, materiałów eksploatacyjnych, nowych urządzeń i oprzyrządowania, a także producentów i firm świadczących usługi dla przemysłu instalacyjnego w Polsce.  

Kompleksowe źródło kluczowych informacji.

Ideą Platformy, jest zgromadzenie w jednym miejscu kluczowych informacji, dostępnych bezpłatnie dla wszystkich przedsiębiorców oraz innych użytkowników Platformy.


Rozwój Platformy.

Rozwój Platformy ma na celu jest jak najlepsze dostosowanie do potrzeb sektora. Dlatego uwagi i sugestie użytkowników są cennym źródłem informacji o kierunku rozwoju i mają istotny wpływ na jego zawartość i funkcje.
Platforma rozwija się w oparciu o trzy kierunki:

 • tworzenie społeczności przedsiębiorców branżowych
Głównym zadaniem jest stworzenie przyjaznej i atrakcyjnej merytorycznie Platformy internetowej dla społeczności przedsiębiorców sektora branży instalacyjnej w Polsce. W integracji środowiska branży i rozwoju wymiany informacji pomocne będą m.in. moduły prezentacji.
 • promocja przedsiębiorców
  Misją Platformy jest promocja członków jako przedsiębiorców działających w branży instalacyjnej, na rynkach: krajowym jak
  i międzynarodowym.
 • tworzenie atrakcyjnego wizerunku przedsiębiorcy oraz sektora polskiej branży instalacyjnej
  Zalogowani członkowie Platformy będą mogli stworzyć profil własnej firmy. Wirtualna wizytówka zawierać będzie kompleksowy opis przedsiębiorstwa, w tym jego branży, oferty czy osiągnięć. Taka elektroniczna forma prezentacji, skierowana do sprofilowanej grupy odbiorców, ułatwi kontakt między przedsiębiorstwami. Członkowie będą mieli również możliwość wymiany doświadczeń w bezpośrednio na forum lub za pomocą bloga oraz wiadomości prywatnych.


 
             
Aktualności Archiwum aktualności
DZIAŁAMY NA RZECZ WSPARCIA I ROZWOJU SEKTORA TECHNOLOGII INSTALACYJNYCH W POLSCE. DOŁĄCZ DO NAS!